У Нацраді відклали рішення щодо підсумків перевірки «NewsOne»

фото: Nrada.gov.ua

Інформвидання «Укрінформ» передає, що у Національній раді з питань телебачення та радіомовлення було прийнято рішення про перенесення розгляду питання щодо прийняття рішення, згідно з підсумками перевірки телевізійного каналу «NewsOne». Один з членів ради Сергій Костинській підкреслює, що рішення про позачергову перевірку каналу було прийнято на основі результатів моніторингу ефірів та звернення СБУ. В ході моніторингу було встановлено, що на телевізійному каналі поширюють в рамках ефіру ворожу мову, тим самим порушають чинне законодавство. Крім цього, результати аналізу контенту телеканалу свідчать про те, що більшу частину ефіру займає інформація, що має негативний характер, при цьому, вона озвучується у контексті низки питань, які пов’язані із нацбезпекою держави.

Костинський відзначив, що спочатку були пропозиції визнати наявність на каналі тих закликів, які спрямовані на розпалювання ворожнечі та ненависті. Згідно із Законом, пропонувалося впровадити обмежувальні заходи проти телеканалу у вигляді штрафу, сума якого сягає чверті ліцензійних зборів. Проте на засіданні Ради були присутні й представники телевізійного каналу, які не погодились зі звинуваченнями у порушенні Закону.

Голова Ради Юрій Артеменко підкреслив, що в результаті засідання було вирішено, що Національній раді потрібно звернутися за допомогою до інших інституцій та доробити відповідне рішення.

Зазначимо, що у ВРУ більша кількість парламентарів не підтримали законопроект про скасування звернення парламенту до Ради нацбезпеки та оборони із проханням про застосування обмежувальних заходів проти телеканалів «NewsOne» та «112 Україна». Таким чином, звернення ВРУ до СНБО залишилося чинним. Підкреслимо, що за скасування проекту віддали свої голоси лише п’ятдесят сім функціонерів. Для того, щоб скасувати звернення до РНБО необхідно не менше двохсот двадцяти шести голосів.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*