Медичне страхування може стати обов’язковим для всіх українців

фото: kag.ua

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, в рамках якого пропонується введення системи обов’язково медичного страхування. Згідно з пунктами законопроекту, застрахувати планують все населення країни, що дозволить забезпечити громадян безкоштовними медичними послугами.

Автори законопроекту пропонують наступну систему: роботодавець або самозайнята особа зобов’язані щомісяця відраховувати по 400 грн з заробітної плати кожного працівника. Ці гроші будуть переведені до страхового фонду й надалі залучені в процесі оплати медичних послуг. Якщо особа відмовляється робити відповідні внески, або використовує кошти не за призначенням, то на неї буде накладено штраф (370 -2550 грн).

На думку авторів законопроекту, введення системи обов’язкового медичного страхування дозволить створити спеціальні рахунки, що знаходяться під контролем держави й Нацбанку, та надасть українцям можливість безкоштовно користуватися медичними послугами.

Дана ініціатива викликала неоднозначну реакцію в суспільстві. Зокрема, лікарі та страховики впевнені, що за допомогою законопроекту держава хоче перекласти на громадян обов’язок щодо фінансування охорони здоров’я.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*