Корупційна схема на Україні призводить до збитків у мільярди гривень – експерт

фото: Inforesist.org

Незалежний журналіст Сергій Лобака провів власне розслідування і з’ясував, що часто державні закупівлі здійснюються в обхід чинного законодавства. Перш за все, це викликано наявністю корупційної схеми, яка підтримується першим віце-прем’єр-міністром МЕРТ Степаном Кубівом.

За словами журналіста, після прийняття у 2016 році Закону «Про державні закупівлі» ситуація лише погіршилася. Раніше втрати від корупційних схем у сфері державних закупівель становили 150 млрд. У 2017 році були підписані тендерні угоди загальною сумою в 500 млрд доларів. Як зазначає журналіст, враховуючи рівень корупції в цій сфері, залишається тільки здогадуватися, наскільки збагатилися чиновники.

Закон «Про державні закупівлі» поширюється лише на ті тендери, сума яких перевищує 200 тис. грн. Інші закупівлі здійснюються чиновниками самостійно державним коштом. Саме тому останнім часом більшість закупівель не дотягують до зазначеної цифри.

Попри те, що МЕРТ є органом, який повинен контролювати законність здійснюваних закупівель, він сам загруз в корупції. Журналіст навів приклад, коли міністерство придбало офісне приладдя загальною сумою в 700 тис. грн, проте закупівля була проведена без передбачених законом процедур.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*