НАБУ: корупціонери відчувають себе безкарними

фото: Realist.online

На думку представників НАБУ та САП, низькі темпи розгляду корупційних справ в судах України призводять до того, що винуватці уникають покарання, а держава зазнає збитків. Єдиним варіантом врегулювання ситуації є запуск Вищого Антикорупційного Суду.

НАБУ опублікувало статистику, яка підтверджує той факт, що всі справи, які розслідуються САП й детективами Бюро, потрапляють в суди, але після цього відповідні засідання не відбуваються. З 159 спрямованих кримінальних проваджень, тільки по 49 відбулися підготовчі засідання.

Крім того, з 34 кримінальних справ, розглянутих у судах, тільки в трьох випадках обвинувачені зазнали покарання у вигляді тюремного ув’язнення. Представники НАБУ нагадали про «справу тернопільських прокурорів», яка на протязі 22 місяців переходить від однієї судової інстанції в іншу, але ніякого рішення так і не прийнято.

Серед причин, які викликають суттєве гальмування процесу розгляду корупційних справ в суді, називають брак суддів або відсутність обвинуваченого з поважної причини.

У НАБУ впевнені, що якщо найближчим часом ситуація не зміниться, то всі корупціонери остаточно переконаються у своїй безкарності.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*