Україна впевнена – заробітчани повертатимуться додому

фото: Radioskontoplus.lv

Голова Українського аналітичного центру Олександр Охріменко заявив в інтерв’ю журналістам, що те, що громадяни виїжджають з нашої країни на заробітки в країни Європейського Союзу — це позитивний момент.

На його думку, наша країна отримує величезну користь шляхом міграції заробітчан за кордон.

В першу чергу це пов’язано з тим, що українці переводять з Європи в Україну непогані гроші. Зокрема, в період з січня по липень поточного року загалом було переведено в нашу країну близько 6,3 млрд доларів. Якщо порахувати неофіційні платежі за сім місяців 2018 року, то в Україну зайшло навіть 9 млрд доларів закордонних заробітків наших громадян.

Такі дані, на думку аналітика, просто вражають, адже внаслідок цього Україна отримала у 2018 році в шість разів більше обсягу всіх іноземних інвестицій.

Також, позитивним моментом є той факт, що українці, працюючи за кордоном, отримують безцінний досвід. Більшість українців мають гарну освіту, що дуже цінується в таких країнах як Німеччина, Польща, Франція, Словаччина, Чехія, Угорщина. Ведучи трудову діяльність, наприклад, в сучасних компаніях, українські громадяни отримують солідний досвід роботи, який легко буде використати для роботи в Україні.

Олександр Охріменко впевнений, що коли українці зароблять гроші в ЄС та повернуться на Батьківщину, вони зможуть легко відкрити свій бізнес, і все це завдяки отриманому досвіду.

Варто відзначити, що за даними опитування Київського міжнародного інституту соціології від 12% до 17% нашого населення серйозно замислюються про те, щоб назавжди покинути Україну, а більшість вже і так увесь час працює за кордоном.

Виникає єдине питання: чи повернуться українці додому? Мабуть, вплинути на це може тільки нинішня влада, тому що люди повертатимуться лише тоді, коли буде створений стабільний економічний стан в державі та досить висока заробітна плата.

Як би це сумно не звучало, але нині прогноз для України не втішний. За даними МВФ наша держава є якнайбіднішою в Європі, а в ООН вважають, що до 2050 року населення країни зменшиться до 36 мільйонів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*