Ще одна Церква розірвала відносини зі Вселенським Патріархатом

фото: weaponhistory.com

Ще одна Церква припинила всі контакти з Константинопольським Патріархатом, що знаходиться у Стамбулі, через ситуацію з УПЦ КП та УАПЦ. Про розрив заявили й на Синоді Російської Православної Церкви за кордоном. Синод РПЦЗ повідомили про те, що перериває євхаристійне спілкування з Патріархатом у Стамбулі, внаслідок дій з втручанням Константинопольського Патріархату в церковне життя в Україні. Крім того, в організації закликали Константинополь покаятися у скоєному. Відповідне повідомлення можна знайти на офіційному ресурсі Церкви у мережі інтернет.

В РПЦЗ впевнені, що абсолютно неможливо канонічно виправдати дії Константинополю. Подібні вчинки являють собою небезпечне порушення православних традицій, демонструють повну зневагу до парафіян, а також холодну байдужість до «духовного блага пастви Христової».

У Синоді нагадують про те, що Патріархат в Стамбулі просто не володіє повноваженнями встановлення ставропігії своєї організації на території України. В силу усього вищесказаного, сумнівні рішення, подібні цим, не мають жодної законної сили для РПЦЗ. У Церкві, крім усього іншого, рішуче засудили зняття анафеми з Філарета та Макарія, які є лідерами «неканонічних» Церков.

Як стверджують в РПЦЗ, священнослужителі Вселенського Патріархату намагаються встановити одноосібну та ексклюзивну владу, яку вони хочуть присвоїти, вигадавши собі повноваження, яких ніколи не існувало. Все це руйнує концепцію істинного православ’я.

Слід нагадати, що з подібною заявою на адресу Константинополя вже виступила Білоруська Православна Церква. А ось пан Парубій вчора підписав Закон, ініційований Порошенко, що легітимізує передачу Андріївської церкви у Києві у користування Вселенському Патріархатові.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*