Експерт пояснив прискорене прийняття держбюджету

фото: latifundist.com

На думку експерта в області економіки Андрія Новака, українська влада значно прискорила процес складання державного бюджету на майбутній рік. Це пов’язано з тим, що МВФ дала чіткий сигнал про отримання траншу від організації тільки після затвердження парламентом держбюджету-2019, пояснює експерт.

Новак пояснив, що таким чином МВФ захищає себе від неприємних «сюрпризів» та неприйнятних ідей з боку нардепів по бюджетному питанню.

Кабмін, за словами Новака, має гострий фінансовий голод, що і змусило його піти назустріч очікуванням та вимогам Міжнародного валютного фонду, прискоривши процес.

Верховна Рада вже схвалила держбюджет-2019 у своєму першому читанні. Друге читання також пройде швидко, впевнений експерт-економіст, хоча він передбачає й спроби внесення в нього різних правок від парламентаріїв та різних компаній.

Інший український експерт в області економіки, Віктор Скаршевський, розкритикував бюджет майбутнього року, назвавши його держбюджетом невеликої та небагатої аграрно-сировинної країни. По цифрах, вказав Скаршевський, його можна порівняти з міським бюджетом столиці ФРН Берліна. Якщо бюджет часто називають «пирогом», зазначив економіст, то український бюджет-2019 можна назвати лише «маленьким пиріжком». Він також нагадав, що, відповідно останньої оцінки Міжнародного валютного фонду, Україна вважається найбіднішою європейською державою.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*