The New York Times про «релігійну битву» між РФ і Україною

фото: Nbcdfw.com

В одному з найбільших та значних видань Сполучених Штатів The New York Times з’явилася експертна стаття, яка оглядала конфесійну ситуацію в Україні та за її межами.

Автор матеріалу Нікос Констандарас нагадав читачам NYT про політичне протистояння в Україні 2014 року, а також про що почався в тому ж році збройний конфлікт на Сході нашої країни.

Російські дії в Україні, пише Констандарас, дали старт подіям, які загрожують стати найбільшим міжконфесійним розколом християнства після поділу 1054 року. Тоді, нагадаємо, Папство та Константинопольський Патріарх піддали один одного анафемі.

Рішення константинопольських ієрархів про надання Українській Церкві статусу автокефалії призвело до розриву відносин між Вселенським патріархом та Російською православною церквою. Ця криза може послабити Константинополь, вказує журналіст, адже інші Православні Церкви можуть зайняти сторону Московського Патріархату. У Польщі, Антіохії та Сербії, вказує стаття, патріархії вже зайняли російську сторону.

Ситуація з Грецькою православною церквою також неоднозначна, оскільки багато священнослужителів цього Патріархату підтримують зв’язок з РПЦ, а афонські монахи в більшості своїй займають проросійську позицію. Вибрати одну зі сторін для Афона буде непросто, вказує Констандарас.

Журналіст також нагадав про зіпсовані відносини РФ та Греції, через спроби Москви впливати на громадську думку балканської країни з питань домовленостей з Македонією.

Церковна незалежність України, пише NYT, стверджує набуття ідентичності, окремої від російської, та зміцнення зв’язків зі Сполученими Штатами та Європейським Союзом.

В даний час Патріарх Варфоломій I потребує американської підтримки, в тому числі й тому, що грецькі православні приходи в США знаходяться під константинопольською юрисдикцією. США вже висловили свою підтримку рішення Вселенського Патріарха. Туреччина, як вказується в статті, залишається в стороні від нинішньої кризи.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*