В Україні гарантують захист інформаційних прав

фото: tsn.ua

Людмила Денисова, яка обіймає посаду Уповноваженого ВР з прав людини, на зустрічі з членами Ради Європи обговорила ситуацію з дотриманням інформаційних прав. В ході спілкування Денисова та представники РЄ прийшли до розуміння важливості дотримання інформаційних прав в Україні. Про це парламентський омбудсмен написала на своїй сторінці в Facebook.

У Ради Європи є досвід в захисті персональних даних мешканців країн-членів Євросоюзу, зазначила Денисова, який Україна готова переймати. Для цього нашій країні слід зробити законодавство більш сучасним.

Одним з перших кроків в цьому напрямку, розповіла Денисова у своєму Facebook-записі, буде ратифікація Конвенції РЄ щодо доступу до документів офіційного характеру. Вона висловила жаль, що Верховна Рада не ратифікувала дану Конвенцію, причиною чого, вважає омбудсмен, може бути відсутність інформованості у нардепів про важливість цієї міжнародної угоди.

Людмила Дениса висловила думку, що настав час вводити в Україні посаду Інформаційного комісара, але на даний момент це нездійсненно через відсутність даного положення в Основному Законі країни. Але про це, вважає парламентський Уповноважений з прав людини, пора говорити та налагоджувати співпрацю з нардепами та главою держави, а також проінформувати українців про необхідність появи нового інституту.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*