У Херсоні відкликали регіональний статус у російської мови

фото: Cont.ws

Інформвидання «Херсонские вести» передає, що депутати міськради Херсона прийняли рішення відкликати у російської мови статус регіональної. Саме голосування пройшло в п’ятницю, за підсумками якого, тридцять три члени ради віддали свої голоси на користь скасування статусу, ще п’ять депутатів утрималися від голосування.

Зазначимо, що до цього статус російської мови був закріплений як регіональний, що дозволяло використовувати її в діловодстві, а також при комунікації представників місцевих структур з населенням.

Ще на початку місяця у ВРУ в першому читанні пройшов законопроект про мову, згідно з яким, державну мову необхідно використовувати не тільки на рівні державного управління, але й в приватному житті. Крім цього, даний Закон суттєво обмежує права національних меншин, які раніше могли використовувати свою мову на регіональному рівні.

До цього парламентарії також прийняли Закон, згідно з яким, процес навчання на території держави повинен проходити виключно державною мовою. Даний Закон засудили не тільки в Російській Федерації, але й в європейських країнах, які розцінюють цей закон як утиск прав.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*