Церкви Моспатріархату оскаржують автокефалію у судах

фото: kr24.com.ua

Одночасно два храми Української Православної Церкви Московського Патріархату звернулися до суду. Священнослужителі та їх приходи попросили визнати парламентське рішення про підтримку голови держави в питанні надання автокефалії таким, що не відповідає законодавству.

До Верховного Суду України звернулася православна громада при храмі Святителя Миколи Бердянського (Запорізька область), а також Городницький Святого-Георгіївський чоловічий монастир (Житомирщина).

Позивачі мають намір домогтися визнання незаконним рішення Верховної Ради, яка підтримала звернення Порошенко до Константинопольських ієрархів щодо надання для УПЦ Томосу (автокефального статусу).

Нагадаємо, що Вселенський Патріарх дав дозвіл на початок процесу набуття Українською Церквою автокефалії та скасував анафему, накладену на предстоятелів УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ. Також Патріарх Варфоломій скасував рішення, що датується сімнадцятим століттям, про перехід під юрисдикцію Моспатріархата Київської Митрополії. Це викликало різку критику в РПЦ, яка порвала свої зв’язки з Константинопольським Патріархом.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*