Нинішня влада продасть Карпати до останньої гілочки

Magic-travels.com

Знищення лісових ресурсів в Україні стає усе небезпечнішим. У найближчі роки ми можемо позбутися найціннішого. Наш уряд демонструє повний саботаж Закону про охорону пралісів, що знаходяться у Карпатах, — дерева продовжують нещадно вирубувати. Про це в ході брифінгу в агентстві «Інтерфакс-Україна» у столиці розповів Ігор Луценко, народний депутат від фракції «Батьківщина».

Б’є на сполох також ряд екологів, громадських діячів. Закон про охорону стародавніх лісів країни на території Карпат, так званих пралісів, був прийнятий ще у 2017-му році, але він просто саботується Кабміном пана Гройсмана. Луценко вважає, що ця ситуація дуже непроста, через те, що з законодавством все не так погано, а ось на практиці прийняті норми просто не виконуються. Знищення лісу йде повним ходом.

Ольга Яремченко, координатор проекту збереження карпатських лісових угідь та керівник Українського товариства охорони птахів, пояснює, що праліси є унікальними залишками корінних природних лісів планети. Україна — одна з небагатьох європейських країн, де це природне явище ще досі існує. За словами фахівця саме вони й формують каркас екологічної безпеки в Карпатських горах, тому, що тільки ліси, подібні цим, проявляють стійкість до хвороб та сильних вітрів. Праліси в Україні також стримують селеві потоки та ефективно перешкоджають переміщенням ґрунту – вважає Ольга.

У стародавніх лісах збереглося ще чимало дерев великих вікових категорій, але недосконале законодавство сприяє знищенню древніх дерев й визначає їх в категорію тих, які підлягають прибиранню. Зараз праліси випилюються досить-таки інтенсивно. На деяких масштабних територіях, що нараховують десятки тисяч гектарів лісу, спостерігається зникнення вже третини дерев, проти 2014-м року.

Magic-travels.com

Яремченко, на відміну від Луценка, вважає, що саме законодавча база дозволяє знищувати реліктові ліси, через те, що перестоялі, зрілі ліси якраз і потрапляють в категорію, що підлягає прибиранню. А ось Володимир Борейко, директор еко-культурного центру у Києві, стверджує, що той Закон, який був підписаний Порошенком у 2017-му році, передбачає внесення змін в законодавчі акти нашої країни, відповідно Рамкової конвенції про сталий розвиток та охорону Карпат, як раз таки регулює схему рубки лісів на територіях різних заповідних зон.

Ще рік тому, за словами фахівця, повинні були бути затверджені та розроблені необхідні зміни, доопрацьовані підзаконні акти, що регламентують санітарні норми українських лісів, а також визначені правила щодо поліпшення якісного складу лісових ресурсів. Проблема лише в тому, вважає Борейко, що Кабінет Міністрів просто спускає на гальмах виконання норм закону.

Однак, тепер Київський еко-культурний центр спільно з Ігорем Луценком подають судовий позов до адмінсуду Києва. 29 жовтня вони вже збираються «битися» з Кабміном. Законодавчі акти, які були підписані у 2017-му році повинні були встановити особливий режим в природних зонах. Там передбачені такі поняття як праліси, квазіпраліси та природні ліси.

На всіх вищевказаних територіях повинні бути заборонені: всі види рубок, випас худоби, проїзд транспорту (крім спеціалізованого), будівельні роботи. Документ передбачає також посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення на територіях, що відносяться до природно-заповідних.

Втім, якщо під удар, в буквальному сенсі, потрапили унікальні реліктові ліси країни, що вже говорити про звичайні. Проблеми, схожі на цю, як ми знаємо, у нас трапляються зараз не тільки з Кабміном. Зовсім недавно Комітет ВР з питань промислової політики та підприємництва, здригнувся під «аргументами» Порошенка та дозволив внести зміни в Закон про збереження українських лісів, законодавчо дозволивши вивезення лісу-кругляка з країни.

Можна лише побажати удачі активістам в цьому непростому починанні, але як ми знаємо, будь-які судові рішення проти Кабінету Міністрів в нас просто не виконуються. А вже судитися з Радою і Президентом України — абсолютно марна ідея. Нехай навіть проти них об’єднаються всі екологи світу, результат, швидше за все, буде нульовим.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*