Столичних депутатів підозрюють у протидії декомунізації

osipovichi.com

Журналіст та активіст громадської організації «Центр UA» Павло Островський звернув увагу на неоднозначні рішення та процеси у Київській міськраді.

Раніше у Київраді були розглянуті дві пропозиції про зміну найменувань в українській столиці. Першим рішенням була перейменована вулиця маршала Жукова, яка набула назву «вулиця Кубанської України». Другим рішенням повинно було стати прийняття нового порядку змін назв географічних об’єктів, але це призвело до дуже напружених дискусій серед міських депутатів, і проект був відправлений на доопрацювання.

Депутат Володимир Яловий запропонував колегам під час розгляду наступних перейменувань проводити не тільки електроні опитування населення, але й громадські обговорення при районних державних адміністраціях. За задумом Ялового, комісія з перейменувань розглядатиме одночасно два результату дослідження думок громадськості, і тільки потім приймати рішення про голосування у Київраді.

Експерт Тимош Мартиненко-Кушлянський, коментуючи пропозиції Ялового, побачив у його діяльності бажання «заморозити» процес змін в топоніміці, і назвав міського депутата прихильником російсько-імперської та радянської топонімічної спадщини, та прийшов до висновку, що Яловий не зацікавлений в процесі декомунізації. Він нагадав, що політична команда Омельченко і Ялового тримала замороженими пропозиції по історичному і проукраїнському перейменуванням протягом майже двох десятків років.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*