У США священнослужитель змінив Патріархат через українську автокефалію

pixabay.com

Настоятель храму Константинопольського патріархату в штаті Західна Вірджинія Марк Тайсон залишив свій прихід в знак протесту проти рішень Варфоломія по Україні.

Коментуючи свій крок, колишній настоятель Успенського храму в американському місті Блуфілд заявив, що вважає дії Вселенського патріарха «безпрецедентними». На думку отця Марка, Варфоломій відновив канонічний статус «банді заколотників, позбавлених сану» — такими епітетами Марк Тайсон позначив предстоятелів та служителів УПЦ КП та УАПЦ. Все це священик виклав у посланні до панівного архієрея.

Отець Марко відзначив, що патріарх Варфоломій діє в Україні «аморально і не канонічно», що загрожує насильством у відношенні до канонічної церкви УПЦ Моспатріархата.

Ситуацію в Україні колишній служитель Константинопольського патріархату назвав початком громадянської церковної війни, на яку предстоятель Варфоломій дав своє схвалення.

Священик Марк Тайсон вирішив припинити служіння у Константинопольському Патріархаті та перейти у клір одного з храмів Російської Православної Церкви Закордоном. Єпархія РПЦЗ у Східній Америці вже повідомила, що священнослужитель прийнятий та продовжить службу в одному з храмів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*