Чергове підвищення тарифів на газ чекає українців у травні 2019 року

Economy.apostrophe.ua

Відповідно до угоди з МВФ, одним зростанням тарифів на газ справа не обійдеться. Так, для надання нового траншу, підвищення тарифів має відбутися у 3 етапи. Перший етап програми був введений в дію Президентом України 19 жовтня, коли він підписав наказ про зростання газових тарифів на 23% з наступного місяця. Та не зважаючи на заяви політиків, що чергового подорожчання не буде, угода передбачає наступне підвищення вартості вже у травні 2019 року.

Так, на другому етапі роздрібні ціни на газ зростуть відразу після майбутніх виборів до 80% від загальноринкової ціни імпорту. Лише у разі виконання усіх вимог українським урядом, МВФ поетапно надасть нашій країні черговий транш, який в загальній сумі дорівнюватиме $ 3,9 млрд.

Останнє зростання тарифів – ще на 20%, має відбутися до 1 січня 2020 року. Воно зрівняє вартість блакитного палива для українського населення з вартістю ринкового паритету.

Нагадаємо, вартість 1000 кубометрів газу з 1 листопада для населення складе 8550 гривень, що становить 69% від середньоринкової вартості імпорту. На другому етапі роздрібна ціна для населення досягне позначки в 10 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Також відкритим у перемовах з МВФ залишається питання введення податку на виведений капітал замість чинного податку на прибуток. За підрахунками провідних економістів, введення нового податку може призвести до значних втрат з українського бюджету – у розмірі близько 50 млрд гривень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*