Україна планує отримати черговий кредит

Ukrainianwall.com

Уряд України домовився про нові транші від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Програма «Stand-By» розрахована на півторарічну співпрацю і, відповідно, отримання ще одного кредиту. В обмін на це, влада України повинна була підняти ціну на газ, що і зробив прем’єр-міністр України.

За цей період Міжнародний валютний фонд має перерахувати майже 4 мільярди доларів США фінансової допомоги для нашої країни. Цікаво, що грошей ще немає, але урядовці вже точно знають, на що їх витратити – це податкова і фінансова реформи.

Варто відзначити, що даний транш ще не узгоджений з керівництвом МВФ, бо Україна спочатку має прийняти державний бюджет на наступний рік і у фінансовому плануванні зобов’язана врахувати всі рекомендації та побажання валютного фонду, після чого буде прийнято остаточне рішення, чи варто надавати Україні кредит, чи ні.

Також програма дає можливість брати й інші не менш вигідні позики та активно залучати міжнародні інвестиції. Мета програми – фінансова стабільність в країні. Однак треба розуміти, що деякий час країна зможе втриматися на плаву, але, транші не вічні, а кредит не подарунок – їх треба буде повернути.

До того ж, в обмін на допомогу і півторарічну програму співробітництва Україна зобов’язана буде не тільки підвищити тариф на газ, а ще провести ряд реформ в країні. Деякі з нововведень ніяк не позначаться на повсякденному житті людей, а якісь будуть безпосередньо стосуватися населення України. Наочний приклад – тарифи на газ. Міжнародні експерти впевнені, що їх підвищення було доцільним, тільки от для багатьох наших громадян такі суми в платежах стають все більше непосильними.

Також повідомляється, що згідно з вимогами, бюджет на 2019 рік повинні зробити максимально економним і скоротити безліч витрат, а дефіцит бюджету не повинен бути більш як 2,3% ВВП. А це може дуже сильно вплинути майже на всі сфери життя простого народу.

Уряд, таким чином, планує підстрахувати себе на момент проведення передвиборних перегонів та й самих виборів, дана програма розрахована на цей період, а потім що? Перед виборами в черговий раз розкажуть, що жити стало краще, а після виборів всі ми дружно затягнемо паски ще сильніше. Бо кредитів стало більше, а відсоток міцнішим…

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*