Київський чиновник хоче позбавити столицю від вивісок з латиницею

riara.ua

На сайті КМДА з’явилася петиція керівника адміністрації одного з районів столиці Максима Кондрюка. Голова Деснянської райадміністрації виступив у тексті петиції за заміну всіх вивісок в Києві на україномовні: наприклад, бренд McDonald’s має на вивісках та зовнішньої реклами писатися як «МакДональдз».

У свою чергу колишній голова Департаменту КМДА з питань реклами Наталія Гончарова заявила, що в столиці подібна норма вже введена. Вона нагадала про торішнє рішення Київради, яке регулює присутність української мови в сегменті зовнішньої реклами та вивісок. Як свідчить відповідний документ, якщо слово є товарним знаком, то повинен бути переклад українською, або транслітерація. Однак це рішення викликало кілька судових суперечок — юристи вважали, що місцевий парламент не має права регулювати мовні питання або вводити обмеження даного характеру для бізнесу.

Багато хто з діячів бізнесу в столиці висловили своє невдоволення: наприклад, власник салону краси під вивіскою «No name» розповів, що зміна вивіски на «Без імені» або транслітерацію «Но нейм» обійдеться йому у додаткові витрати.

Всупереч тому, що рішення КМДА набрало чинності, компанія «Roshen» не змінює вивіски на самому об’єкті виробництва та у своїх роздрібних пунктах торгівлі, а на питання українських журналістів про введення мовної норми представники кондитерського підприємства відповіли ухильно.

Низка журналістів припустила, що поява онлайн-петиції Кондрюка пов’язана саме з небажанням бізнесменів слідувати торішньому рішенню Київради.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*