Нові правила користування БПЛА вступають в силу в Україні

фото: www.ixbt.com

Державна авіаційна служба встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг, в тому числі поруч з місцями масового скупчення людей.

Без інформування і отримання дозволів від відповідних відомчих органів, польоти можуть виконуватися тільки вдень. Для цього потрібно дотримуватися наступних правил:

  • заборонено літати над промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами палива, нафти, газу, інших небезпечних речовин і рідин і т. д.;
  • можна перетинати центральні вулиці міст, селищ міського типу і сіл, залізні дороги державного і регіонального значення, дороги державного значення і лінії електропередачі але не літати над ними;
  • заборонені польоти БПЛА також над виправними центрами, колоніями і СІЗО, а також об’єктами під охороною, списки яких визначені Міноборони, МВС, Держприкордонслужбою, СБУ, Нацполіціею, Нацгвардією, іншими військовими і правоохоронними органами;
  • заборона на польоти поширюється на місця аварій і катастроф, зон спецоперацій, поліцейського очеплення, зон проведення ОСС, і зон, «зайнятих для забезпечення безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона».

Оприлюднений порядок також визначає максимальну швидкість польоту (160 км/г), висоту (50м), відстань від пілота (не більше 500м) і відстань від сторонніх осіб – не ближче 30 метрів, для дітей до 12 років – не ближче 50 метрів, для груп кількістю більше 12 осіб – не ближче 150 метрів.

Відомо, що ще в минулому році Державна авіаційна служба України запропонувала ввести реєстрацію всіх безпілотних повітряних суден, що мають масу понад 250г.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*