Активна трудова міграція українців може завдати істотного удару економіці

Realukraine.net

Жителі України масово залишають державу в пошуках кращого життя, при цьому, велика частина з них про повернення в країну навіть не замислюється. Експерти повідомляють, що офіційні дані по населенню України відрізняються від дійсних на дев’ять мільйонів громадян. Таким чином, якщо не враховувати трудових мігрантів та жителів окупованих територій, то на сьогодні в державі проживає близько тридцяти трьох мільйонів громадян. Зазначимо, що згідно з даними Держстату, станом на перше січня поточного року населення країни сягає сорока двох з половиною мільйонів громадян.

Одночасно з цим, Інститут демографії зазначає, що на даний момент близько трьох мільйонів українських громадян перебувають закордоном. Таким чином, на думку демографів, в Україні зараз проживає близько сорока мільйонів чоловік, з яких постійними жителями є тільки тридцять вісім мільйонів громадян.

Однак й цю кількість значно перебільшили. Згідно з неофіційною статистикою, чисельність українських трудових мігрантів значно більше. Так, постійними жителями України є лише тридцять три з половиною мільйони громадян. Масова трудова міграція відбивається й на соціальних зобов’язаннях держави, оскільки значна частина українського бюджету поповнюється завдяки коштам, зібраним за допомогою податків. Дефіцит коштів в першу чергу відбивається на пенсійній системі держави. У поточному році для виплати пенсій необхідно виділити близько трьохсот сорока шести мільярдів гривень, при цьому частка державних дотацій перевищує сто тридцять дев’ять мільярдів гривень. Дефіцит коштів виник через брак платників податків, при цьому, з кожним роком ситуація з податками лише погіршується.

Голова профспілки українських робітників у Польщі Віталій Махинько повідомляє, що проблеми з демографією зараз фіксуються не тільки в Україні, але й в низці інших країн. Однак, у Західних країнах ця проблема легко вирішується за допомогою трудових мігрантів, які платять податки в тій країні, де вони працюють. Однак, низький рівень життя, який існує в Україні, унеможливлює приплив іноземних трудових мігрантів до нашої країни. Єдина держава, громадян якої цікавить робота на українській території – Афганістан. Однак виникає питання про те, чи захочуть українські підприємства таких мігрантів.

Зазначимо, що економічні експерти вважають, що на даний момент ситуація з міграцією в Україні не настільки критична, але, якщо її ігнорувати, вона може перерости в низку серйозних проблем для вітчизняної економіки.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*