В Україні все частіше нападають на журналістів

Persona.top

Цього понеділка в столиці пройшов семінар, організатором якої стала Міжнародна федерація журналістів. У рамках заходу обговорювалися напади на журналістів, низка резонансних вбивств, які українські правоохоронці так й не розкрили, а також правова обізнаність всіх кореспондентів. Водночас, голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначив, що ігнорування правоохоронцями нападів на кореспондентів помічають не тільки в спілці, але й в міжнародних структурах. Він зазначив, що напади на представників ЗМІ відбуваються все частіше, при цьому, найсумніше те, що жертвами нападів стають й жінки. Так, минулого місяця з семи нападів тільки одне було скоєно на журналіста чоловічої статі, в інших випадках постраждалими були жінки.

У НСЖУ зазначили, що з початку цього року на представників ЗМІ було скоєно шістдесят чотири напади, при цьому в десяти випадках були винними самі правоохоронці. Крім цього, близько дев’яноста двох відсотків усіх кримінальних справ, які все ж були відкриті, так й не доходять до судового розгляду. У зв’язку з цим, в спілці журналістів наполягають на проведенні слухань у ВРУ, в ході яких ключовим питанням стане безкарність за напади на журналістів. Томіленко також підкреслив, що лише світова спільнота здатна вплинути на владу, тому НСЖУ всіляко домагається того, щоб міжнародні організації зажадали від влади хоч якихось дій.

Юрист Людмила Опришко повідомила про те, що допомагає українським кореспондентам у питаннях, пов’язаних з юриспруденцією. Також вона розповіла, що зараз проводиться масштабне дослідження про ефективність слідства в питаннях нападів на представників ЗМІ. Метою даного дослідження є аналіз статистичних даних про чисельність нападів на кореспондентів, а також з’ясування механізмів, які використовують правоохоронці для розслідування цих справ. Однак поки підсумки цього розслідування не радують, оскільки з’ясовується, що представникам ЗМІ все важче відстоювати свої права.

Глава профспілки в Чорногорії Мар’яна Камовіц зазначила, що й в її державі також журналісти піддаються нападам, але при цьому, їх чисельність не перевищує семи випадків на рік. Для маленької держави такий показник є нормальним. Водночас, помічники генсека Міжнародної федерації журналістів Олівер Мані-Кьорл підкреслює, що нині в Україні напад на кореспондентів та безкарність за ці дії – це цілком звичний та нормальний процес. Саме цим він обґрунтовує необхідність допомагати представникам української преси.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*