МВФ: Україна повинна підвищити ціну на газ

Insider.zt.ua

Журналісти видання «Економічна правда» поспілкувалися з людиною, яка ознайомлена з подробицями ходу переговорів між урядом України та МВФ. Він повідомив, що згідно з умовами договору, який передбачає надання чергового траншу, Україна повинна підвищити ціну на газ до рівня її вартості на світовому ринку.

Відповідаючи на питання журналістів про те, як саме буде відбуватися процес збільшення ціни на «блакитне паливо», співрозмовник підкреслив, що МВФ пропонує досить «пільгові умови». З огляду на те, що для прирівнювання нинішньої вартості газу в Україні до рівня ринкової необхідно збільшити ціну на 40%, то МВФ пропонує зробити це поетапно.

Передбачається, що весною 2019 року ціна зросте на 15%, а другий етап подорожчання намічений на осінь 2019 року. На думку експертів МВФ, дані умови досить лояльні, тому Україні не вигідно від них відмовлятися.

Дана інформація повністю суперечить риториці українських політиків. Зокрема, прем’єр-міністр Володимир Гройсман не раз заявляв, що ціна на газ не буде збільшуватися. Крім того, 23 жовтня лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала населення України взяти участь в акції протесту проти підвищення тарифів на газ.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*