Туркменістан зіткнувся з масовим дефіцитом

Joyreactor.cc

У Туркменістані спостерігає масова скупка продуктів та палива, а також суттєвий зліт цін у місцевих магазинах.

Відзначається, що в столиці цієї середньоазіатської країни, Ашхабаді, городяни масово запасаються бензином, про що свідчать величезні черги на столичних автозаправних станціях. Крім наповнення баків своїх автівок, туркмени заповнюють привозили з собою каністри.

Купівельний ажіотаж не обійшов й продовольство: з полиць зникають основні харчові продукти, а полиці туркменських магазинів стрімко порожніють. Це призвело до перебоїв у сфері продовольчих товарів. Відомо також про введення нормування на продаж борошна: в одні руки відпускають лише п’ять кілограмів. Зростання цін спостерігається у сегменті тютюнових виробів.

Як відзначають оглядачі ситуації, паніку серед населення викликала заява голови держави Гурбангули Бердимухамедова про необхідність переходу туркменської економіки на ринковий формат. Бердимухамедов своїм указом скасував всі соціальні пільги для громадян країни. З 1 січня буде припинена безкоштовна подача електроенергії, газопостачання, питної води та харчової солі — все це не оплачувалося жителями Туркменістану з 1992 року, видаючись унормовано. Споживання понад норми оплачувалося за цінами нижче ринкових.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*