Угорщина висунула Україні свої умови

Lokal.hu

Голова угорського зовнішньополітичного відомства Петер Сіярто озвучив умови, на яких Будапешт розблокує переговори формату «Україна – НАТО». Сіярто заявив, що його країна зніме відповідне вето, якщо угорській діаспорі на Закарпатті буде дозволено навчатися рідною для них мовою.

Всі права угорської нацменшини в Україні в освітній сфері повинні бути повернуті, підкреслив глава МЗС Угорщини. Дану заяву Сіярто зробив в кулуарах Варшавського форуму з питань безпеки.

Відомо також, що до умов розблокування роботи комісії «Альянс — Україна» входить встановлення перехідного періоду під час введення нового українського Закону про освіту, а також виключення з цього закону приватних освітніх закладів. Також Будапешт чекає від українських колег підключення до різних дискусій безпосередньо угорської діаспори Закарпатської області.

Нагадаємо, що освітній Закон, прийнятий Верховною Радою, набув сили з 28 вересня 2017 року, викликавши критику в нашій країні та за її межами. Значного охолодження зазнали й угорсько-українські відносини.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*