Парламентарії замислилися над мовними квотами у сфері друку

Linkis.com

Як повідомляє видання «Голос України», у комітеті ВР з питань свободи слова та інформполітики зараз обговорюється введення квот мовного характеру для мас-медіа, які мають друкований варіант.

Голова даного комітету Вікторія Сюмар заявила, що нардепи вже приєдналися до розробки правок «мовного» законопроекту, які передбачають перехід до української мови друкованих видань.

Сюмар також висловила занепокоєння, що російськомовні читачі з України будуть купувати російську друковану контрабанду, які можуть потрапляти, на думку голови комітету, через Схід. Саме тому парламентарій виступає за поетапний процес переходу видань у друкованому варіанті на держмову.

Журналісти «Голосу України» відзначають, що після розгляду «мовного закону» у першому своєму читанні бізнес медіа-сфери очікує таких же мір у відношенні до друку, які будуть запроваджені для ТБ, радіоефіру та певних масових заходів.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко підтримав такі міри, але водночас закликав бути обережніше з тими пунктами законопроекту, які регулюють присутність мови у ЗМІ. Він також зазначив, що політика «Укрпошти» приводить до відмови українців від друкованих видань.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*