Хто відповість за вибухи під Ічнею

bloknot-moldova.md

Вже достатньо часу минуло з того часу, як сталась трагедія на 6-му арсеналі ЗСУ біля чернігівського містечка Ічня і як почалось розслідування. Проте досі питань щодо того, як допустили вибух на найбільшому військовому арсеналі України та хто відповідатиме за його наслідки – залишається більше, аніж відповідей. Представники силових структур, політики та експерти виголошують різні версії, проте жодна не отримала офіційного підтвердження. Найчастіше наголошують на недбалості та терористичному акті. Серед висловів лунають також версії щодо спроби приховати розкрадання боєприпасів.

Та найбільша проблема полягає у тому, що подібні вибухи в країні лунають далеко не вперше. Лише нещодавно усі обговорювали подібні вибухи на військових арсеналах у Сватовому, Балаклії та Калинівці.

Так, 29 жовтня 2015 року сталась пожежа на польовому складі ЗСУ у Сватові, що на Луганщині. На момент НП там зберігалось близько 3,5 тонн боєприпасів. Тоді через трагедію загинуло 4 людини – троє військових та одна місцева мешканка, яка зазнала невиправних травм через осколки снарядів. Версії щодо причин події висували різні – говорили про диверсію та халатність, а Міністр оборони назвав найбільш ймовірною причиною знищення складу діяльність супротивника. Результатів експертизи й досі не дочекались, а в трагедії звинуватили начальника складу, якого невдовзі було звільнено від покарання – завдяки “закону Савченко”.

Друга гучна НП сталась на Харківщині у березні 2017 року. Тоді в ніч з 23 на 24 березня вибухнули військові склади Міністерства оборони поблизу Балаклії Харківської області. Через вибух було пошкоджено майже 400 будівель, а з місця НП евакуйовано 36 тисяч мешканців. Тоді слідство спочатку наполягало на диверсії, а потім – висунуло ще кілька версій, у тому числі – і службову недбалість. У результаті кілька командирів було притягнуто до відповідальності та звільнено. Однак начальнику арсеналу згодом вдалось поновити свою посаду, та навіть – отримати компенсацію, довівши у суді, що звільнення було незаконне.

А вже через пів року – 26 вересня, пролунали вибухи на одному з найбільших арсеналів ЗСУ в Калинівці біля Вінниці. Тоді через НП постраждало майже 2 тисячі житлових будинків, 16 з яких було визнано невідновними. Евакуювали майже 24 тис.осіб, а збитки від трагедії коштували оборонному комплексу України 800 млн дол. Версії причин вибуху висувались традиційні, а в жовтні усі матеріали розслідування було засекречено. Винних у події досі не визначили.

З огляду на це, можна передбачити, що саме чекає у результаті розслідування трагедії під Ічнею. Адже у кожному з минулих розслідувань на складах винними визнавали військових середнього ланцюга, які отримували незначні штрафи чи звільнення із посад. А якщо винних не буде визначено – то ніхто з постраждалих не зможе чекати на гідну компенсацію.

Не зрозуміло, чому винних досі шукають лише на місцях події. Адже подібні вибухи – це вже не непередбачена випадковість. Вони мають досить прикру тенденцію – повторюватись, а отже – проблема криється на усіх ланках керівництва нашої країни. Як на військових різних рівнів, так і на політичному керівництві, яке не в змозі подолати проблему. Саме тому відповідати перед населенням мають усі, хто не доклав достатньо зусиль, аби попередити чергову трагедію. Адже того, що сталось на арсеналах під Ічнею, чи у Сватовому, Балаклії, Калинівці, не має повторитись більш ніколи.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*