Хуг не виявив на Донбасі російського втручання

Inform-ua.info

В Україні розгорається неабиякий скандал, в центрі якого опинилася Ірина Геращенко, відома своєю чіткою позицією з будь-якого питання.

Олександр Хуг, керівний моніторинговою місією ОБСЄ на Донбасі, заявив, що як таких прямих доказів військового втручання РФ у ситуацію на Сході нашої країни поки що не існує. За словами Хуга, форму військовослужбовця Російської Федерації роздобути не так і складно.

Про це Хуг розповів американському виданню Foreign Policy в ході інтерв’ю. Журналісти поставили питання Хугу, про офіційну позицію ОБСЄ, щодо російського втручання на українському Донбасі. За словами голови моніторингової місії, вони спостерігали лише окремі випадки переміщення вантажного транспорту в темний час доби по ґрунтових дорогах, у таких місцях, де відсутні спеціальні пункти пропуску.

Голова СММ ОБСЄ також додав, що вони також помічали людей, в яких були розпізнавальні знаки армії Іспанії, Німеччини, а також інших країн, в тому числі й Росії, але російську форму роздобути не так вже й складно. Також в українському полоні їм доводилося стикатися з бійцями, які, за їх словами, служили або служать у російській армії. Працівники місії фіксували також певні види зброї, включаючи й зброю електронну.

На такі заяви представника ОБСЄ болісно відреагувала на своїй сторінці у соцмережі facebook Ірина Геращенко, віце-спікер нашої Верховної Ради та представник контактної групи в Мінську. Заяву Хуга Геращенко назвала “невдалою»і “безглуздою”. Також політик пошкодувала про те, що такі висловлювання звучать якраз перед звільненням чиновника з посади СММ ОБСЄ. При цьому Ірина висловила надію на те, що це просто «неправильно сформульована фраза», але ніяк не його справжня позиція.

Геращенко також подякувала «чесним та сміливим», а також «не сліпоглухонімим» представникам ОБСЄ, які реєструють там російську техніку, яку на базарі купити неможливо. Хоча якраз про військову техніку Хуг згадував в даному інтерв’ю.

Далі парламентарій взагалі захопилася і стала задавати Олександру Хугу питання, сама трошки впадаючи в істерію й трохи перекручуючи факти. Наприклад, вона запитувала, з якої причини місію ОБСЄ «не пустили» на місце аварії Боїнга MH17 у 2014-му році, хоча відомо, що спостерігачам вдалося туди потрапити, правда, й ненадовго.

Далі Геращенко стала висловлювати обґрунтовані претензії на адресу сепаратистів, але це вже зовсім ніяк не належало до предмета обговорення, бо Хуг сепаратистів не виправдовував, але обговорював наявність доказів про зв’язки їх зі збройними силами РФ.

Характерною рисою багатьох наших політиків останнім часом є реакція неприкритої ненависті на будь-які заяви європейських або міжнародних чиновників та політиків, які йдуть супереч з їх інтересами. Будь-яка розбіжність думок відразу робить наших європейських колег “ворогами”. Насправді це дуже небезпечна тенденція, але вона є прямим наслідком головної тези провладних ЗМІ, що “весь світ з нами”.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*