В українській армії жінок та чоловіків зрівняли в правах

Mediarnbo.org

В Україні почав діяти новий Закон, який передбачає рівність статей на військовій службі не тільки в ЗСУ, а й у всіх воєнізованих формуваннях. До цього, наприклад, згідно зі статутом, жінок не мали право призначати в наряд на добу.

Зараз же новий Закон передбачає, що призначення в добовий наряд повинно проходити відповідно до чинного законодавства в питаннях охорони материнства та дитинства. Пояснюється це тим, що Конституція містить в собі статтю, що передбачає створення необхідних умов роботи, які дозволять поєднувати її з материнськими обов’язками.

Новий же Закон передбачає створення рівних умов на службі як для чоловіків, так й для жінок. Винятком стануть лише ті випадки, які підпадають під дію Закону про охорону материнства. Зараз жінки нарівні з чоловіками можуть проходити службу за контрактом, а також можуть бути військовослужбовцями в запасі. Крім цього, новий Закон передбачає ліквідацію вікового обмеження служби для жінок, яке раніше становило сорок років.

До цього, всі жінки зараховувалися в резерв другого розряду, при цьому, отримані ними звання не враховувалися. У зв’язку з цим, термін перебування на військовій службі для жінок був уніфікований. Водночас, ліквідується й те положення Закону, яке передбачало обмеження для жінок щодо крайнього віку перебування в резерві. Так, раніше жінки могли бути резервістами лише до п’ятдесяти років, в той час як чоловіки – до шістдесяти п’яти років. Дане становище робило неможливим отримання для жінок нових військових звань, а, отже, позбавляло їх можливості нарахування більш високих пенсійних виплат.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*