Децентралізація в Україні повинна завершитись до 2020 року

zn.ua

Радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик під час виступу на одному з форумів заявив, що вже через два роки мають пройти вибори до місцевих органів влади. Він сподівається, що до цього часу процес децентралізації в державі остаточно завершиться. Він зазначив, що ініціатором даної реформи виступив сам голова держави при цьому, після того, як вона завершиться, у будівлі ОДА вже не буде необхідності, оскільки влада розподілитися між місцевими громадами. На місці будівлі повинен бути сучасний готель, оскільки до 2020 року в Дніпрі закінчать будівництво аеропорту. Одночасно з цим, Голик зазначив, що Порошенко є першим президентом, який дійсно проводить децентралізацію, а не узурпує владу.

Водночас, радник голови ОДА наголошує, що зараз, відповідно до відомостей Мінрегіонрозвитку, саме Дніпропетровська область лідирує в питаннях децентралізації. Нині в області з дев’яноста об’єднаних громад вже утворилися шістдесят одна громада. На даний момент, вони здійснюють свою діяльність одночасно з облдержадміністрацією. Водночас, за останні роки в області справили ремонтні роботи понад п’ятсот доріг в сільській місцевості. Ще планується провести ремонт в освітніх установах, а також на стадіонах.

Голик також зазначив, що вже скоро облдержадміністрація передасть свої повноваження громадам. Жителі регіонів повинні знати ім’я голови своєї громади, при цьому, знати ім’я голови уряду їм необов’язково, оскільки в його компетенції входять питання макроекономічного характеру, а не розв’язання проблем певного селища. Одночасно з цим, радник зазначив, що до зазначеного терміну децентралізація повинна завершитися. Крім цього, він зазначає, що вона вже доводить свою ефективність.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*