МОЗ централізує закупівлю медпрепаратів

Slavdelo.dn.ua

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України анонсувала появу нового держпідприємства, яке отримало назву «Медичні закупівлі України».

МЗУ, зареєстроване 25 жовтня, має з часом набути статусу єдиної закупівельної організації лікарських засобів в країні. Таким чином нове держпідприємство буде сприяти розвитку реформ у сфері закупівель медпрепаратів. Передбачено й створення центру експертизи на базі МЗУ України.

Згодом «Медичні закупівлі» повинні перейняти практики, прийняті у міжнародних партнерів України, зазначають у МОЗ. Повноцінне функціонування держпідприємства, з проведенням закупівель за бюджетні кошти, очікується з 2020 року.

При прямому підпорядкуванні Міністерству охорони здоров’я, МОЗ буде перебувати під контролем незалежних спостерігачів. До складу контролювального та моніторингового органу увійдуть чиновники держорганів, члени міжнародних структур, антикорупційні організації та об’єднання пацієнтів.

У 2018 році «Медичні закупівлі України» проведуть перші закупівлі на кошти Глобального фонду, а також пройдуть процедуру створення ради за спостереженням та контролю за держпідприємством, для чого буде організований відповідний конкурс. На формування такої Ради відведено півроку.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*