Названі найдемократичніші українські міста

Lookmytrips.com

Згідно з результатами вітчизняного незалежного центру політичних досліджень, самими демократичними містами в державі стали Чернівці, Київ, Хмельницький, Львів та Краматорськ. Критеріями для складання рейтингу став рівень демократії, прозорості, а також рівень залученості громадян у процес міського управління.

Аналітики дослідили понад трьохсот рішень місцевих органів влади та ті процедури, згідно з якими регулюється доступ населення до адміністративних рішень у своєму регіоні. Дослідники підкреслюють, що протягом кількох років місцеві органи влади низки міст розширили права громадян на участь в адміністративній діяльності в регіонах. На думку експертів, це стало можливим завдяки функціонуванню нових інструментів місцевої демократії, які включають в себе електронні петиції.

Крім цього, підкреслюється той факт, що в регіонах активно намагаються поліпшити ступінь прозорості та посилити звітність місцевих органів влади перед громадами. Так, у семи містах покращилася звітність мерів та депутатів, ще в п’яти містах були покращені положення щодо депутатських комісій, а ще сім міст приділили увагу проблема регламенту міськради.

На закінчення, аналітики відзначають, що за останні роки спостерігаються позитивні зміни в місцевому самоврядуванні, які надають більше можливостей громадянам брати участь в управлінні містами. Одночасно з цим, у порівнянні з ситуацією, яка склалася два роки тому, в державі рівень демократії регіонів збільшилася на сімнадцять відсотків.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*