Автокефалія на Закарпатті – можливе загострення конфлікту

News.yandex.by

Кореспондент інформагентства “OBOZREVATEL” в ході інтерв’ю з заступником голови МінТОТ Георгієм Тукою обговорив можливі провокації по всій українській території у зв’язку з підготовкою до створення автокефальної церкви. В ході інтерв’ю були порушені питання конфлікту на південному сході країни. Тука також вважає, що необхідність у створенні відомства, в компетенції якого входитимуть справи ветеранів, в державі є. На даний момент, ні він, ні демобілізовані громадяни не розуміють чому в країні досі немає такого міністерства. Тука також розповів й про проблеми, які є в міністерстві, в якому він працює. В першу чергу, основною проблемою є те, що громадськість досі думає, що основне завдання відомства – це переселенці. Насправді, велика частина питань стосується безпосередньо окупованих територій та областей, які з ними межують.

Кореспондент також поцікавився думкою заступника міністра про ситуацію, яка склалася в Закарпатській області, зокрема, йдеться про угорське громадянство. Тука відповів на питання досить різко та підкреслив, що якби він очолював МЗС, то відразу ж вислав би консула, а не тягнув з цим питанням в спробах що-небудь змінити. При цьому, необхідно враховувати, що угорський уряд займає проросійську позицію. Продовжуючи тему Закарпатського регіону, було також порушено питання й про стосунки Тука з Геннадієм Москалем, з яким у нього давній конфлікт. Він розповів, що на даний момент, він не підтримує ніяких контактів з ним.

Журналіст також поцікавився чи можливе загострення ситуації в країні в умовах створення єдиної автокефальної церкви. Заступник голови МинТОТ зазначив, що на південному сході країни церковнослужителі РПЦ вже розповідають про те, що в державі захоплюються храми, велика частина з яких передається УПЦ КП. Природно, що на тлі даних чуток ситуація лише загострюється.

В ході інтерв’ю була зачеплена тема праворадикальних організацій, які існують в країні. Журналіст підкреслив, що на сьогодні, у своїх діях вони відходять від справжніх національних інтересів держави, та ті погроми, які вони влаштовують, – є яскравим підтвердженням даної тези. У зв’язку з цим, виникає питання про те, як повинна реагувати влада. Тука, коментуючи цю ситуацію, зазначив, що тут основна роль покладена на спецслужби, які повинні стежити за ситуацією та втручатися, коли дії радикалів виходять за рамки національних інтересів.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*