На Луганщині стався обвал на шахті «ім. Г.Г. Капустіна»

Dnews.dn.ua

На шахті «ім. Г.Г. Капустіна» на Луганщині, на якій під землею страйкують шахтарі через невиплату заробітної плати, вночі 27 жовтня стався обвал. У слідстві обвалення було завалено 10 метрів гірничої виробки.

15 шахтарів залишаються під землею на глибині близько 600 метрів. За повідомленням керівника Незалежної профспілки гірників, Михайла Волинця, у шахтарів із шахти залишається ще 2 запасних виходи. Проте вони не збираються лишати шахту доти, доки їм не виплатять заборгованість по заробітній платі. Їжу та медикаменти шахтарям доставляють з поверхні, проте вони запевняють, якщо їх не почують – вони розпочнуть голодування під землею.

Страйкувати на шахті гірники почали ще 10 днів тому. Тоді частина шахтарів бойкотувала роботу на шахті, а інші (а саме – 33 гірники) спустились під землю, та запевнили, що не вийдуть з-під землі доти, доки їм не виплатять заробітну плату. За час страйкування під землею залишилось лише 15 гірників. Інші не витримали фізичної та емоційної напруги, тому були вимушені піднятись на поверхню, аби не втратити життя. Наразі до страйкарів приєднались шахтарі з ПАТ “Лисичанськвугілля”, які також не отримують повної зарплати вже понад пів року.

Повну заробітною плату шахтарі держпідприємства не отримують вже 4 місяці. І це – при наявності заборгованості по зарплатах за 2015-2018 роки. Перед тим, як вирішитись на такий небезпечний крок, шахтарі надіслали сотні звернень – і до Прем’єр-міністра, і до міністра енергетики та вугільної промисловості, Ігоря Насалика, а також до профільного комітету Верховної Ради. Проте жодних суттєвих кроків в Уряді так і не було прийнято.

Високопосадові запевняють, що причини невиплати зарплат криється у високій собівартості українського вугілля, яка у 2-3 рази вище за середньоринкову ціну у світі. Наразі, середня зарплата українського гірника за його важку та небезпечну для життя працю складає близько 10 тисяч гривень, що дорівнює 312 євро. Тоді як у Німеччині гірники отримують у середньому – 3452 євро, у Британії – 5176 євро. У Казахстані шахтарі заробляють у середньому 736 євро.

При цьому, за роки Незалежності нашої країни від вибухів метану загинуло понад 1000 шахтарів. Щороку гірники через тяжкі умови праці отримують хронічні хвороби легенів та опорно-рухового апарату, а їх середня тривалість життя – значно нижча за життя звичайного українця. У шахтах вони продовжують працювати за старими технологіями та з невідповідним до термінів експлуатації обладнанням.

Та попри це, поки гірники страйкують – країна, яка раніше експортувала своє вугілля, урочисто зустрічає чорне золото зі Сполучних Штатів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*