Екс-глава НБУ Гонтарєва рятує економіку Африки

Apostrophe.ua

Валерія Гонтарева, яка працювала в Україні на посаді голови Національного банку, пішла на підвищення. Тепер вона працевлаштована в інституті, що входить до складу Лондонської школи економіки. З початку поточного місяця Гонтарева зуміла отримати посаду в Institute of Global Affairs, тож займається вона тепер економікою Тунісу. Про це чиновниця поінформувала в ході конференції OTPTalks в українській столиці.

Як співробітник британського інституту глобальних питань, Гонтарєва тепер повинна буде проводити консультації для центральних банків різних країн та співпрацювати з владою Тунісу, адже ця північно-африканська країна переживає зараз серйозну кризу в економіці.

Валерія Гонтарева називає свою нинішню посаду “науковий співробітник”. Зараз вона збирається в Албанію на конференцію, присвячену монетарній політиці. У екс-голови Нацбанку є серйозні плани. Найближчим часом вона презентує свій новий стартап в галузі медицини, де працюватиме її син, Антон. Також буде новий проект, в якому вона реалізує якісь свої ідеї, що стосуються сфери освіти, але про нього поки мало що відомо.

Гонтарева займала посаду голови Нацбанку з 19 червня 2014-го року по 15 березня 2018 року. Звільнялася вона дуже довго та зі скандалом. За час своєї роботи вона встигла закрити близько 80 банків. Її звинувачували у виведенні великих сум за межі України та незаконному кредитуванні “Приватбанку”, а також незаконних витратах при націоналізації його активів. Проти чиновниці активно виступали депутати з партії «Батьківщина» та «Радикальна Партія».

Сама ж Гонтарева вважає свою роботу на посаді головного бухгалтера держави Україна, вельми успішною. Вона стверджує, що провела величезну роботу та реформувала фінансову систему України. У цьому сенсі Гонтарева трохи нагадує Арсенія Яценюка. Він теж є дуже шанованою людиною у всьому прогресивному світі, а у відставку він також пішов під великим тиском громадськості, яка дуже добре знала про його «подвиги».

Крім того, це вже не перший випадок, коли фінансисти, які працювали в Україні міністрами, відправлялися «рятувати» країни третього світу від економічних труднощів, здобувши тут «непоганий» досвід. Була у нас ще міністр фінансів, Наталія Яресько, яка жила в шикарному особняку. Зараз вона теж займається дуже корисною справою — вона займає посаду директора ради з фінансового управління та контролю у Пуерто-Ріко. Її задача полягає в реструктуризації боргу цієї країни.

Можливо, цим людям просто хтось дуже добре допомагає з працевлаштуванням. Адже вивести максимум грошей з країни не кожен зможе, а саме той, хто з цим завданням успішно справляється — йде на підвищення.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*