Експерт: в Україні немає «єдиної ринкової ціни» на газ

Dostyp.com.ua

Валентин Землянський, фахівець в сфері енергетики, розкритикував вживання терміна «єдина ринкова ціна» в контексті тарифів на газ.

Експерт зазначив, що газові розцінки для населення та українських підприємств затверджені в Міжнародному валютному фонді. Неможливо, стверджує Землянський, встановити адміністративним шляхом розцінки ринку. Визначення «єдиної ринкової ціни» експерт з питань енергетики порівняв з появою на продуктовому ринку «умовної картоплі», на яку встановлена єдина ціна. Є ціни, які встановлені в адміністративному порядку, підкреслив Землянський, й до ринку вони не мають ніякого відношення.

Експерт також скептично оцінив надмірно оптимістичні прогнози на видобуток українського газу. Ніяких 27 мільярдів кубометрів річної газової видобутку в Україні неможливі. Експерт висловив надію на досягнення принаймні торішніх результатів — 15 з половиною мільярдів кубометрів.

Нагадаємо, що 19 жовтня Кабінетом міністрів України було прийнято рішення про підвищення газових цін для населення. Відповідно до вимог Міжнародного валютного фонду, з першого числа наступного місяця тариф буде підвищено на 23 з половиною відсотка. В уряді наголосили, що функціонери МВФ вимагали 60-відсоткового підвищення, але міністри зуміли домовитися про компроміс. Очікуване підвищення є лише першим з трьох, наступне має відбутися в травні наступного року.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*