Українців у Польщі можуть замінити громадяни Республіки Білорусь

Ex-press.by

Відоме в країні польське видання RzeczPospolita розповіло про стурбованість, яку відчувають фірми та підприємства Польщі. За інформацією видання, польські роботодавці очікують масовий відтік громадян України, які працюють в сусідній країні.

Масову робочу міграцію українців у західному напрямку може спровокувати рішення ФРН спростити процедуру оформлення робочих віз для тих осіб, які не мають громадянства країн-членів ЄС. Привабливий у порівнянні с польским ринок праці у Німеччині стане більш доступний для українських різноробочих та фахівців. Це призведе до того, що майже 60 відсотків громадян України, які нині працюють у Польщі, можуть віддати перевагу переїзду до ФРН, зазначає RzeczPospolita.

Глава одного з провідних рекрутингових агентств Польщі Кшиштоф Інглот бачить такий розвиток ситуації серйозною загрозою для польської економічної ситуації. Брак кадрів в півмільйона робочих місць призведе до падіння конкурентоспроможності польських компаній.

«Рецептом» для Польщі Кшиштоф Інглот бачить збільшення ставок по тарифам для громадян України та створення умов для роботи в його країні уродженців Республіки Білорусь.

Нагадаємо, що у державі-сусідці України на початок поточного року було зафіксовано півтора мільйона українців, які приїхали до Польщі в порядку трудової міграції та в якості біженців з територій, охоплених війною.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*