Ще один «рятувальний круг» для заробітчан

Ideologs.com

Представники європейських ЗМІ пишуть у своїх виданнях, що українці Польщу замінили Естонією і масово стали їхати туди на заробітки. Про це рясніють стрічки новин, також це доводить статистика.

У вересні місяці, документи, які дозволяють працювати в Естонії й посвідку на проживання отримали понад 12 000 українців. Якщо цю цифру порівняти з 2017 роком, то побачимо, що трудових мігрантів з нашої країни збільшилася у два рази.

До того ж, в разі, якщо порівняти дані за 2014 рік, кількість українців в Естонії збільшилась за ці роки в 10 разів.

Всупереч тому, що зараз люди все більше прагнуть працювати за кордоном легально, все одно багато стикаються з неприємностями й вже відомими «лохотронами». А ті українці, які намагаються працювати нелегально, часто стають «героями» історій про те, як наші живуть роками в рабстві. У людей, які поїхали заробити там копійку, відбирають паспорти та змушують виконувати всю чорну роботу, при цьому, не оплачуючи нічого за їх працю. Деяким людям щастить більше і їм вдається вийти на зв’язок з поліцією, рідними або консульством, а деякі роками вважаються зниклими безвісти та родичі їх не можуть знайти.

Численні експерти та юристи вже не раз попереджали про те, що люди, які їдуть працювати в ту чи іншу країну, навіть маючи повний пакет документів, не застраховані від випадків бути обдуреними та вони там неспроможні захистити свої права. А що вже казати про нелегалів.

Ще однією неприємною новиною стало те, що деякі країни ЄС вже незадоволені безвізовим режимом з Україною. МВС Естонії повідомляє, що з моменту як українці отримали безвізовий режим, в Естонію масово їдуть за біометричними паспортами на заробітки, хоча він дає право тільки подорожувати, але не працювати в Європі. Тому з 2017 по 2018 рік близько 300 громадян України були депортовані з країни за грубі порушення, і ще таку ж кількість звинуватили у недотриманні трудового законодавства Естонії.

З такими успіхами, які ми вже маємо в країнах ЄС, скоро нам закриють наш безвізовий режим. Раніше європейці якраз цього і побоювалися, що відкривши нам вільне пересування по Європі, наші поїдуть не подорожувати, а на заробітки. І в цьому, на жаль, вони мали рацію.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*