Клімкін оголосив українцям умови подвійного громадянства

Readtiger.com

Глава МЗС України розповів про цікаві подробиці подвійного громадянства в нашій країні. Павло Клімкін підкреслив, що це дуже важлива для нас проблема та відразу оголосив про нові дискримінаційні умови, що суперечать міжнародному праву.

Ці умови політик оголосив в ході свого сьогоднішнього виступу у Львові. Клімкін твердив, що зараз необхідно в суспільстві почати дискусію про те, щоб будь-який українець міг бути громадянином кількох країн одночасно. При цьому міністр підкреслив, що всі, у кого є на руках російські паспорти, повинні їх здати. Про подвійне громадянство з РФ не може бути навіть мови, за словами політика. Але з усіма іншими володарями двох або трьох паспортів, держава готова розмовляти.

При цьому він додав, що подвійне громадянство буде і є перешкодою для того, щоб займати певні посади, працювати у військовому командуванні, тощо. Він нагадав, що в деяких європейських країнах існує подвійне громадянство, але у нас це поки що є порушенням Закону. Зараз поки що держслужбовцям мати два паспорти забороняється, й така норма повинна залишатися в українському законодавстві. Глава МЗС також сказав, що в зоні бойових дій загинуло як мінімум 11 українців, які мали паралельно й угорське громадянство.
На початку жовтня, в ході інтерв’ю на одному з телеканалів Харкова, Клімкін вже висловлював можливість введення кримінальної відповідальності для українців, які мають російське громадянство. З цього можна зробити висновок, що думки, які Павло Клімкін висловлює протягом певного часу, не є його особистою позицією. Також не можна запідозрити главу нашого МЗС і в дурній емоційності. Схоже, що генератором цих ідей є Президент, бо у Клімкіна не може бути незалежної позиції з даного питання.

Цілком очевидно, що для дозволу подвійного громадянства в країні, доведеться міняти українську Конституцію. Припустимо, що це буде зроблено. Але тоді виникає питання: невже хтось дійсно готовий допустити настільки дискримінаційне формулювання, що українці можуть як друге мати будь-яке громадянство світу, крім російського. Такі рішення створять серйозний прецедент в міжнародній практиці та викликають набагато більше питань, ніж наш Закон про освіту.

Хочеться нагадати Клімкіну, що в ЗСУ воювала величезна кількість російських громадян, а не тільки угорців. У них була маса проблем з отриманням українського громадянства, і вони змушені були залишити територію України.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*