У ВМСУ підрахували затримані РФ плавзасоби

cont.ws

Ігор Воронченко, який очолює українські Військово-морські сили, назвав загальне число суден, затриманих російською стороною в акваторії Азовського моря за поточний рік.

За словами Воронченка, з кінця квітня нинішнього року кораблі, що належать російським силовим структурам, провели зупинку 481 судна з українськими портами приписки. З них 202 судна були затримані для проведення огляду в акваторії Азовського моря.

Командувач ВМСУ назвав такі зупинки що не мали підстав. Він підкреслив, що військові кораблі мають права на огляд суден тільки на підставі підозри в піратстві, незаконному перевезенні робочої сили (работоргівлі) та інших обумовлених законом випадках.

Минулого тижня, як повідомив Воронченко, українські судна не піддавалися зупинкам російською стороною, але командувач ВМСУ не виключає загострення ситуації в майбутньому.

Воронченко анонсував демонстрацію українським флотом своєї присутності в конкретних районах. Командувач ВМСУ зазначив, що в акваторії Азовського моря в даний момент знаходяться 120 українських катерів та кораблів, при цьому мають озброєння — 36, а озброєння в повній комплектації — 24.

Нагадаємо, що ситуація із судноплавством у загальній для України і Росії морської акваторії загострилася після затримання Україною траулера «Норд». Командир судна був звинувачений в незаконному відвідуванні анексованого кримського півострова. Росія відповіла на затримання «Норду» інтенсивними та масовими перевірками судів під українським морським прапором.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*