В Україні спростять інститут «прописки»

Dostyp.com.ua

Українські парламентарії планують спростити послугу проходження реєстрації за місцем проживання. Як випливає з поданого на розгляд до Верховної Ради законопроекту, планується замість чинної процедури «прописки» ввести більш спрощений принцип. Досить буде повідомити про своє місце проживання, написавши одну заяву.

Ініціювало законопроект Мінекономрозвитку. У Міністерстві хочуть бачити послугу проходження реєстрації за місцем фактичного проживання доступною в онлайн-режимі, скасувавши весь нині дієвий пакет документів, необхідних для «прописки».

Якщо законопроект буде прийнятий, для громадянина України достатньо буде особисто, або в режимі онлайн подати заяву. Реєстрація проходить безпосередньо в момент звернення, скасовуючи необхідність в зборі довідок, які потребують підтвердити склад сім’ї та місце проживання. Реформа передбачає, що реєстрація не буде підставою для позбавлення прав українців на житло або їх набуття.

При цьому махінації з «пропискою» будуть припинятися. При реєстрації більше ніж три сімейства за однією адресою прописка буде заблокована та перевірена. За неправдивість у документі для реєстрації передбачений штраф. Проживання без реєстрації понад дев’яносто днів також приведе до штрафних санкцій.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*