Супрун готова стати донором кісткового мозку

politeka.net

Україна готується до впровадження такої практики як трансплантація кісткового мозку від неродинних донорів. Для цього потребується створення спеціального реєстру донорів, за допомогою якого у кожного жителя України з’явиться можливість надати допомогу тяжкохворим пацієнтам.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун не стала винятком й заявила, що як тільки подібна практика буде запроваджена, вона стане першою, хто запишеться на операцію з трансплантації кісткового мозку.

На думку Супрун, якщо кожен українець виступить як донор кісткового мозку, то це в значній мірі допоможе тяжкохворим пацієнтам. Вона підкреслила безпеку операції з трансплантації кісткового мозку, оскільки дана тканина здатна відновлюватися.

У МОЗ вже оголосили тендер на закупівлю послуги зі створення реєстру, де будуть знаходитися дані як донорів кісткового мозку, так і донорів інших важливих органів та тканин. Супрун зазначила, що у світі давно вже існують подібні реєстри, однак Україна повинна створити свій власний продукт, оскільки у деяких аспектах українське законодавство відрізняється від європейського. У МОЗ повідомили, що вибрати розробника відповідної системи планують до кінця поточного року.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*