Замість лікаря «швидкої допомоги» – парамедик

hs.oblast.online

30 жовтня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів, що з січня наступного року запустять нову реформу в галузі екстреної медицини. Про це він написав на своїй сторінці в соцмережі.

З його слів, у цьому проекті братимуть участь п’ять областей: Вінницька, Донецька, Одеська, Полтавська, Тернопільська та Київ. На його реалізацію з державного бюджету буде спрямовано понад 900 мільйонів гривень і ще 6 мільярдів спрямують на процес розвитку екстреної медичної допомоги.

Повідомляється, що в Україні будуть впроваджувати «англо-американську» медичну систему “швидкої”. Тепер на виклик повинні будуть виїжджати не доктори, а парамедики, які мають оцінити обставини і ступінь тяжкості захворювання у людини та прийняти рішення чи дійсно потрібно його везти в лікарню або просто направити до сімейного лікаря.

Більш того, якщо людина звернулася телефоном «швидкої» зі скаргою на високу температуру або підвищення тиску, його відразу ж перенаправлять до сімейного лікаря. Виїжджати на такі виклики «швидка» не буде. Проте, якщо у людини кровотеча або втрата свідомості, парамедик зобов’язаний доставити його в лікарню.

Заступник міністра охорони здоров’я, Олександр Лінчевський, розповів, що фельдшери, яких перекваліфікують у парамедиків обов’язково пройдуть спеціальну підготовку і зможуть надати першу допомогу по дорозі в лікарню. Після проходження спецкурсу з них попит буде вже не як з фельдшерів, але й зарплату обіцяють підвищити. Додатково закуплять спецтранспорт і нове обладнання для їх навчання.

До того ж, водії карет «швидкої» допомоги теж зможуть працювати в складі медичної бригади як помічників парамедика, але тільки після проходження того ж спецкурсу. У цій ситуації радує тільки те, що на період впровадження реформи у складі бригад якийсь час працюватимуть лікарі. І тільки після повної адаптації нових фахівців вони перейдуть на роботу в медустанови.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*