Україна виділила 90 мільйонів гривень на правову допомогу для політв’язнів

Steemit.com

Ірина Геращенко поділилася цікавою інформацією. Виявляється, що наша держава вирішила виділити 90 мільйонів гривень на юридичну допомогу людям, які потрапили у скрутну ситуацію на окупованих територіях. Для надання адвокатської допомоги громадянам України, які затримані окупантами, були прийняті певні зміни в бюджет країни.

Про це заступник голови Ради розповіла журналістам у проекті «Перші про головне. Коментарі». Вона розповіла, що проблемою повернення українських моряків з судна ЯМК-0041 додому займалася Людмила Денісова, український омбудсмен. Спочатку (ще навесні) Денісова вимагала, щоб українців просто відпустили. У підсумку, як вважає українська сторона, ніякого обміну, загалом-то, і не відбулося. За словами Геращенко, моряків-порушників з російського «Норду» взагалі ніхто не затримував. Вони переміщалися по території України без всяких труднощів — стверджує заступник Парубія.

Однак, за словами політика, українська сторона не мала абсолютно ніякої можливості забезпечити наших моряків адвокатами. Але зате тепер, після змін у бюджеті, така можливість у нашої країни, може і з’явиться. 90 мільйонів тепер повинні піти на правову допомогу для самих політв’язнів та їх сімей.

За запевненнями Геращенко, українська сторона не забула про своїх моряків — це підтверджується тим, що Денисова майже щодня надзвонювала Москалькової (своїй колезі з Росії). Ну а Геращенко у свою чергу мала постійний зв’язок з Денісовою, як стверджує вона сама.

Як відомо, вчора в російських ЗМІ з’явилася інформація про обмін російських моряків на українських. Цікаво те, що наші засоби масової інформації не поспішають коментувати цю новину. А Денісова також вважає, що ніякого обміну взагалі-то і не було. Цікаво також, що за версією Росії, моряки «Норду» були обміняні на два українські екіпажі.

У ситуації, що склалася обурює практично все. По-перше: допомога нашим морякам протягом півроку зводилася лише до телефонних дзвінків, в той час, як з моряками «Норду» практично з перших днів затримання судна працювали адвокати.

По факту, всі ці історії з «наданням допомоги» нашим громадянам лише зводяться до картинок в телевізорі та красивим заявам високих чинів. На жаль, досі дуже слабо віриться, що навіть 10% виділених державою мільйонів може бути використано за прямим призначенням. Швидше за все, все це затримається в кишенях у «слуг народу», а подібні справи не будуть вирішуватися знов по пів року.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*