Прокуратура Македонії: Президента буде притягнуто до кримінальної відповідальності

Blogs.informator.news

Співробітники прокуратури столиці Македонії Скоп’є почали попереднє розслідування відносно голови балканської держави Джорге Іванова. Слідчі дії обґрунтовуються відмовою політика укладати угоду з Грецією про перейменування своєї держави.

Прокуратура отримала дві анонімних заяви на Іванова після його відмови підписувати законопроект, який розширює сферу застосування албанської мови, а також македонсько-грецький договір. Ці постанови двічі підтримував парламент, однак Президент ігнорував їх. Як повідомляють місцеві мас-медіа, в даний час прокуратура Македонії перевіряє підстави для притягнення голови держави до кримінальної відповідальності.

Як свідчить Основний Закон Македонії, Президент цієї країни повинен підписувати законопроекти, які двічі схвалюються парламентом. Однак терміни для появи для Президентського підпису на документі юридично не позначені, чим і скористався Іванов після першого свого «вето». При цьому він заявив про своє пряме небажання підписувати обидва Закони, чим позначив своє ставлення до конституційних норм.

Нагадаємо, що наприкінці вересня Македонія провела референдум, який повинен був дати країні нову назву «Республіка Північна Македонія». В обмін на це балканська держава отримає суттєве прискорення євроатлантичної інтеграції завдяки зняттю Грецією своїх претензій до назви сусідської країни. Явка на референдумі була провалена.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*