Експерт: свинарство в Україні під загрозою зникнення

1zoom.me

В ході спілкування з журналістами новинного порталу «АгроЮг» експерт в галузі свинарства Микола Березовський повідомив, що за останній час в Україні зафіксовано різке скорочення поголів’я свиней. Більш того, через африканську чуму повністю зникли кілька порід свиней. На думку Березовського, найближчим часом не передбачається поліпшення ситуації, оскільки відбувається зниження споживання племінної продукції.

Експерт зазначив, що в порівнянні з показниками восьмирічної давності, кількість племінних заводів скоротилася майже у два рази. Якщо у 2010 році цей показник становив 90, то сьогодні – лише 48. Велику роль у цьому відіграло те, що деякі господарства по вирощуванню свиней були повністю ліквідовані. Наприклад, в Донецькій та Полтавській областях. Це призвело до зникнення такої породи свиней як велика чорна. Ще одним серйозним ударом по свинарству в Україні стало зникнення миргородської породи.

Березовський зазначив, що перед українським свинарством стоїть важливе завдання: знайти спосіб, як поповнити стада й зупинити процес скорочення поголів’я свиней. У зворотному випадку, ситуація може досягти критичної точки й тоді дана галузь опиниться під загрозою повного зникнення.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*