Екс-глава СБУ: необхідно відкрити архіви КДБ

glavk.info

Лідер суспільно-політичного руху «Справедливість» Валентин Наливайченко заявив, що Україна повинна прагнути до абсолютної доступності та відкритості інформації, причому як нинішнього періоду, так і минулих років. Зокрема, він наголосив на важливості такого процесу як відкриття архівів КДБ. На думку Наливайченка, це дозволить розкрити численні випадки правопорушень та злочинів з боку радянської влади.

Наливайченко нагадав, що саме він та його команда після приходу на службу в СБУ ініціювали діяльність у даному напрямку. Зокрема, процес «розархівації» даних КДБ почався ще у 2006 році.

Оцінюючи динаміку змін та успіхів в роботі у даному напрямку, Наливайченко заявив, що пишається тими результатами, які є на даний момент. Однак він підкреслив, що частина архівів як і раніше закриті для доступу, й поки всі документи КДБ, МВС та прокуратури не будуть «розархівовані», не можна говорити про свободу інформації в Україні.

На думку Наливайченка, процес відкриття архівів сьогодні має особливу важливість, оскільки прийшов час показати населенню України та всьому світу ті численні факти правопорушень, які здійснювалися радянською владою. Це дозволить ознайомити людей з реальними фактами, які підтверджують, що Україна постраждала від радянського режиму.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*