Українці зможуть законно прогулювати роботу

theotherpress.ca

Відповідний законопроект напередодні підготували представники Міністерства соціальної політики України. У разі його затвердження, українців, які не виходять на роботу буде не лише звільнено від відповідальності за «прогули», але й вони зможуть очікувати на виплату заробітної плати за час їх відсутності на роботі. Проте такі умови стосуватимуться не усіх.

Не виходити на роботу зможуть лише ті працівники, які не отримують нараховану заплату понад 15 днів.

Відшкодовувати зарплату за період прогулів буде компанія – у розмірі не менше ніж дві третини від встановленого для працівника окладу. Окрім того, за затримку зарплати компанія має сплатити пеню – у розмірі від 18%. Таким чином у Мінсоцполітики планують боротися із затримками заробітних плат на підприємствах Україні, які наразі досягають дуже значних розмірів.

Так, наприклад, лише на Чернігівщині станом на початок жовтня роботодавці заборгували працівникам понад 17,5 млн грн заробітної плати. При цьому, 69% боргу припадає на активні підприємства області. У розрізі за видами економічної діяльності, майже половина боржників – промислові підприємства.

Проте значні борги залишаються й у бюджетній сфері – борги по заробітній платі медпрацівників та вчителів досі залишаються не погашені.

Така ситуація вимагає негайного та дієвого вирішення, адже напряму впливає на стан економіки країни та життя звичайних українських працівників.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*