Рінат Ахметов знову розбагатів

foto.delfi.lv

Донецький олігарх Ринат Ахметов за 2018 рік повернув свої позиції, які були у нього в далекому 2013 році. До відомих подій на Майдані у 2014, поки Президентом України був теж донецький Віктор Янукович, статки Ахметова оцінювалися в 12,5 мільярда доларів. Однак, у зв’язку з кризою і складною ситуацією на Сході України, через рік після того, як Янукович втік з країни, Рінат Леонідович втратив більш ніж половину свого капіталу і рівень його капіталу опустився до позначки в 7 мільярдів доларів.

Що ж сталося потім?

А потім з’явився проект «Роттердам+», на якому збагатилися українські чиновники та олігархи. Суть цієї хитрої схеми в тому, що українські чиновники закупили, нібито, на нідерландських біржах вугілля для України за європейськими цінами. Насправді ж везли вони його з Донбасу через російську територію, та видавали за європейський.

Зовсім не складно здогадатися, хто «нагрів» руки на цій схемі та отримав мільярди доларів у свій гаманець: Президент і його команда, які не могли не знати, чиє вугілля насправді закуповують. І звичайно ж Рінат Ахметов, який хоч і поїхав з Донецька і стверджує, що він «за» єдину Україну, але і досі має вагомий вплив на Донбасі та продовжує контролювати там видобуток вугілля. Відповідно, українські політики не можуть безпосередньо контактувати з терористами, а Ахметов виступив у ролі посередника і заробив 5 мільярдів доларів на цьому.

Завдяки своїм махінаціям, Ахметов повернув собі дореволюційні позиції й знову займає першу сходинку в рейтингу найбагатших українців. У той час як Україні, за підрахунками експертів, знадобиться не менше 20 років, щоб повернутися до економіки 2013 року.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*