ОБСЄ оцінила «мовний» законопроект Києва

ura-inform.com

Ламберто Заньєр, який обіймає посаду голови комісаріату ОБСЄ з питань національних меншин, прокоментував прийнятий Верховною Радою в першому читанні проект Закону про сфери застосування державної мови в ефірі та на масових заходах.

Заньєр, підкресливши, що даний закон ще не прийнятий, від імені міжнародної організації висловив думку, що дані зміни в українське законодавство вимагають перегляду та переформатування для відповідності міжнародним нормам. Також ОБСЄ вважає, що проект Закону повинен пройти обговорення з етнічними меншинами, які мешкають в Україні.

Функціонер ОБСЄ висловив свої сподівання на просування України в цьому напрямку. За словами Заньєра, міжнародна організація стурбована наявністю в законопроекті «відтінку примусовості» — введення мовних інспекцій та штрафних санкцій для осіб та організацій, які будуть порушувати цей закон в разі його прийняття.

Нагадаємо, що в українському парламенті пройшов своє перше читання законопроект, що закріплює за українською мовою статус самобутньої та належної до титульної нації. Прийняттям Закону його автори та їхні колеги по Верховній Раді сподіваються зміцнити національну свідомість українського соціуму, а також сприяти збереженню історичної пам’яті та національної культури.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*