У «Financial Times» розповіли про майбутнє біткоіна

фото: tinvest.org

Видання «Financial Times» проаналізувало статистику дослідницької компанії «Chainalysis» щодо торгів криптовалютою. Згідно с висновками, нажитися на електронній валюті вдалося довгостроковим інвесторам. Майбутнє біткоіна під питанням – рітейлери та інвестори в нього поки не повірили.

У листопаді на руках довгострокових інвесторів було в три рази більше грошей, ніж у спекулянтів. Зрушення, яке почалося у грудні 2017-го року на піку вартості одного біткоіна в $20,000 продовжувалося до квітня цього року, коли кількість монет у довгострокових та короткострокових інвесторів майже зрівнялася: 6млн монет проти 5,1млн.  Загальні продажі валюти за цей період склали $30млрд. Через те, що більше половини цих грошей витратили за грудень, змінилася ситуація з ліквідністю. Замість $4млрд., як прогнозувалося, сьогодні продають приблизно $1млрд. біткоінів на день.

«Financial Times» не відповідають безпосередньо, чи є у біткоіна шанси знову подорожчати і оновити історичний рекорд. Проте, у виданні кажуть про те, що передбачення відносно того, що криптовалюта покладе краї існуючій фінансовій системі, не збулося.  У першому кварталі 2018 роки тільки 4 з 500 найбільших американських рітейлерів брали біткоіни в якості оплати.

У «Chainalysis» також вказують на реальну доступність біткоінів. Загальна кількість монет не може перевищувати 21 млн. штук. Сьогодні для майнинга доступні ще 4млн. монет, в той час як 3,7млн. ​​біткоінів (на суму $28млрд) вже вважаються безповоротно втраченими. Інвестиційним інструментом, з огляду на високу волатильність, біткоін теж не став. Банки особливо уникають електронних грошей, тому що їх складно перевіряти на відсутність шахрайських схем.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*