Конституційний Суд відмовився розглядати скасування мораторію на продаж землі

Theworldnews.net

У Конституційному Суді України, який зібрався в новому складі, слідом за своїми попередниками відмовилися прийняти на розгляд питання про скасування мораторію на продаж та покупку земельних ділянок сільгосппризначення.

Засідання, присвячене цьому питанню, проводилося 1 лиспопада. Перегляд положень Земельного кодексу України був представлений 69 нардепами Верховної Ради, які поставили під сумнів конституційність деяких пунктів десятого розділу Кодексу.

Нагадаємо, що раніше Європейський Суд з прав людини вирішив, що чинний в Україні мораторій на купівлю та продаж земельних ділянок порушує права людини. ЄСПЛ закликав відповідні українські інстанції здійснити перегляд законодавства в цій сфері. Як випливає з висновків ЄСПЛ, земельний мораторій порушує баланс дотримання інтересів між фермерськими господарствами та суспільством. Міжнародний судовий орган підкреслив, що його постанова не вимагає негайного введення земельного ринку.

У липні поточного року КС також отримав звернення парламентаріїв, котрі звернули увагу на те, що мораторій порушує статтю 41 Основного Закону України. У своєму зверненні нардепи посилалися на рішення ЄСПЛ.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*